Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S8 - Všeobecná diskuze
#51
Budu sice OT, ale bude zajímavé sledovat, až G5 vyjde, kolik broníků, kterým se nelíbí grafický vzhled, obrátí. K tomu bych jen podotkl, že v létě v roce 2010 (kdy byly známy jen obrázky a pár animací z Meet The Ponies) patřila spousta fanoušků předchozích generací, včetně mě a pár dalších (které osobně znám), k těm, kteří nechápavě lamentovali nad idiotským flashovým vzhledem nových poníků, a kdepak ty "loňské" sněhy jsou, že? Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#52
(15.01.2018, 19:04)Eugene Napsal(a): Gen 4 kouzlo bylo v jednoduchosti, dosavadní návrhy na G5 jsou překombinované abominace. Na druhou stranu je chápu, mají za úkol navázat na úspěšnost minulé generace, ale zároveň vytvořit něco odlišného na starých základech, což jim nezávidím.

jj, ta jednoduchost má i pro mě velkou přidanou hodnotu - nechává spoustu prostoru pro to, aby si člověk domýšlel, či představoval a víc než prostředí se věnuju příběhu samotnému. Jen jsem měl za to, že s tímhle názorem budu spíš osamocený - z toho, jak roky poslouchám "je to po vizuální stránce moc strohé, furt ty samý vektory dokolečka" bych čekal, že názor kreativců vizuálních děl bude spíš opačný.

Co se finálního vzhledu týče, jsem spíše optimista - když srovnám grafické předlohy G4 (třeba z knížky Elements of Harmony) a jejich zpracování v seriálu, tak seriál samotný má sice fůru detailů, ale styl je jednoduchý.

A rozhodně souhlasím s tím, že zopakovat úspěch stejným způsobem je téměř nemožné, takže se o to imho pokoušet nebudou.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#53
...jeste bych podtknul, ze bych tymu veril, ze se to povede....film me naplnuje optimismem. Film rozhodne nepodelali a tak nevim proc bych se mel bat, ze podelaji tohle Pinkiesmile myslim ze ty lidi tu praci milujou a podle toho vypadaji vysledky Pinkiecrazy
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#54
A ešte by som dodal, že nový design bude hlavne kvôli hračkám. Seriál ani zďaleka nie je stále to isté, ale u tých hračiek sa už inšie nedá vymyslieť. Vidno to aj na česacích poníkoch, keď raz je séria cutie mark magic, raz zase majú iné odtiene či oči. Večne to tak, ale nemôžu robiť a keďže v prvom rade je Hasbro hračkárska firma, tak už nutne potrebujú nové poníky. Som si istý, že mať to Fox a ide len o seriál, tak ho nechajú ešte hodne dlho Pinkiesmile Ale môžeme byť radi, že tých 9 sérií nám dopriali. Myslím, že bez bronies by to ukončili 3. alebo 4. sériou. Začínam to brať ako fanúšik sci-fi. Piccard bol najlepší, ale Star Trek žije naďalej, aj keď je to už iné. Samozrejme je tam rozdiel, že animované postavičky nestarnú, ale aj tak. No za mňa by som bol najradšej keby G4, G4.5 ide ďalej ako tá povestná karavána.
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
#55
Jsem zvědav na nosné téma S8 Twilightsmile staří vs. noví reprezentanti Elementů se přímo nabízí. Ostatně tohle téma už bylo nakousnuto dávno, když se Twilight stala čtvrtou alicorní princeznou. Pokud to tak dopadne a uvidíme "the best of both worlds", mám se rozhodně nač těšit!

(16.01.2018, 13:40)LEGION_1 Napsal(a): Začínam to brať ako fanúšik sci-fi. Piccard bol najlepší, ale Star Trek žije naďalej, aj keď je to už iné. Samozrejme je tam rozdiel, že animované postavičky nestarnú, ale aj tak. No za mňa by som bol najradšej keby G4, G4.5 ide ďalej ako tá povestná karavána.

U StarTreku to taky bylo pořádné zemětřesení, když přišla TNG - trička s nápisy "Můj kapitán je Kirk, ten plešoun ať jde do ***!" byly třešničkou na dortu. Trvalo to tři sezóny, než bylo TNG vzato u fanoušků na milost (a ještě začátkem tisíciletí jsem byl jako fnaoušek VOY považován skoro za heretika Rainbowlaugh ). Pamatuje si ještě někdo na trekkie vs. trekker? Jsem vážně zvědavý, jak to dopadne u bronies, třeba nás čeká něco podobného - vtipné je, že se stávající generace ještě neskončila, nová je v návrhu, známá jen díky leakům a už se kolem toho strhávají konflikty.

Osobně to vyřeším stejně jako StarTrek - zůstávám Twilightsmile
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#56
Hele, tohle je už asi sedmý 'end of fandom' od začátku G4. Kdo si dnes vzpomene na hysterii kolem Twilicorna nebo EQG?
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#57
(16.01.2018, 15:09)Jamis Napsal(a): Osobně to vyřeším stejně jako StarTrek - zůstávám Twilightsmile
Tiež zostávam Twilightsmile Ak to bude stále svet poníkov plný mágie a kúzel ako všetky generácie, a pri ktorom si môžeme oddýchnuť a nájsť nejaké ponaučenia do reálneho sveta, tak sa rozhodne oplatí zostať Pinkiesmile Takéto niečo by mi chýbalo ako v reálnom živote, tak aj v zozname seriálov.

Azuliana:
No tak vzhľadom na leaknuté obrázky G5 Twi môžeme povedať, že odporcovia Twilicorna majú, čo chceli. Už nemá krídla Rainbowlaugh
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
#58
Pořád se tu mluví o nějakých únicích a návrzích, ale já už nemůžu nikde nic najít. Nějaký tip? Docela by mě zajímalo, co že se to chystá (nebo o čem se uvažuje). Čistě jen ze zvědavosti Ajsmug

Co se týče přechodu z generace na generaci, tak jsem taky zastáncem spíše té jedné. G4 mě k MLP přivedla, právě pro svůj ojedinělý vizuální styl, takže přijmout něco nového bude těžké. Respektive - když se mi to nebude líbit, zůstanu tam, kde jsem teď. Naštěstí i po skončení seriálu se mohu spolehnout, že široká fanouškovská komunita bude dál přinášet nějaký obsah, ať už obrázky nebo videa. Díky tomu bude G4 žít dál, klidně ještě pár let po jejím zakončení. Ostatně, část úspěchu této generace je právě její jednoduchá stylizace, která se dá snadno replikovat a dál rozvíjet komunitou. Čím složitější a přeplácanější styl, tím hůře pro případnou budoucí komunitu a její udržení.

Star Trek bych moc jako přirovnání nepoužíval. Všechny ty dnes již klasické seriály byly ze stejného universa - pokračovaly tam, kde jiné skončily, případně se odehrávaly souběžně nebo je předcházely. Tady se ale chystá kompletní restart, pokud to chápu dobře, a to se vždy hůře nese. Stejně rozpačitý jsem z nových Star Trek filmů a seriálu. Mně nevadí nové postavy, další rozvíjení stávajícího vesmíru a podobně, když vím, že to má mezi sebou jasnou návaznost. Ale ty neustálé reinkarnace nejsou dobré řešení a zavání to jen snahou těžit na dobré značce stůj co stůj.

Nevím, jak je to u MLP - žádnou z dřívějších generací jsem nesledoval. Takže jestli je tam nějaká návaznost nebo to kompletně přepisuje děj, je mi celkem jedno. Ale jako fanoušek G4, s příchodem té nové generace, se trochu bojím, že zase začnou od nuly a smažou vše z G4, jako kdyby nikdy nebyla. A to je podle mě škoda, navíc úplně zbytečná. Prostoru, jak navázat a pokračovat jinde a s jinými postavami, třeba i v jiném stylu a čase, je tu určitě víc než dost a přišlo by mi to daleko lepší. Viz TOS až ENT ve Star Treku, kde jsem hltal každý z těch seriálů Twilightsmile
Odpovědět
#59
Infopost znova: Prosim zadne linky na unik dat z Hasbra. Hlavni uloziste jiz bylo zniceno ale tipuju ze se to objevi jinde, tak prosim nelinkovat na toto forum a idealne ani nikam jinam, Hasbro jde po vsech lokacich, kde se to vyskytne.
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#60
Riskuju, že mě někdo označí za hlupáka, chumaja a já nevím, co ještě. Ale co už. Rainbowwild

Melgarhe, máš prosím důkaz, kterým bys podložil své tvrzení – kterés v tomto vlákně řekl dvakrát – že Hasbro jde po všech lokacích, kde se tyhle poslední megaleaky vyskytnou? Hledal jsem převážně na stránkách DHXka, Hasbra a EqD. Nikde jsem nemohl najít oficiální vyjádření Hasbra příp. DHX. Ani jednu fandovskou stránku s Cease&Desist příkazem od právnického oddělení Hasbra, prostě nic, žádný důkaz. A pokud vím, tak Hasbro se doposud ještě nevyjádřilo a tudíž nezaujalo postoj k těm nejnovějším leakům.

Je mi jasné, že stránka hostující uniklý MLP materiál, který má ochranou známku a který je tudíž chráněn zákony, může být potrestána. Hasbro má na to přece podle zákonů právo. Ale to ještě neznamená, že aktivně jdou po všem a všech, co zavání leaky. Je totiž něco jiného říct „Hasbro jde po všech stránkách, které hostujou a sdílejí leaky, nebo jen na ně odkazujou.“ vs. „Hasbro může jít po všech stránkách, které hostujou a sdílejí leaky, nebo jen na ně odkazujou.“ To první je faktické tvrzení, které by mělo být nejlépe něčím podložené (právě proto píšu tento příspěvek). A to druhé je jenom domněnka, která se může, ale nemusí zakládat na pravdě.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)