Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No Pony - EU a "Nevhodné" umění
#1
Předem se omlouvám za založení tohoto tématu. Uvědomuji si, že je to no pony a že to tu nemá vlastně co dělat ale rád bych tímto upozornil na některé věci, které se dějí okolo nás a zároveň se nepřímo týkají i nás všech.

V poslední době jsme svědky nejrůznějších zákazů a omezování tvorby a vyjádření se pomocí umění. Jasným příkladem by mohla být i tato událost,

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/...emoce.html , která se přihodila našim "zahraničním" sousedům ze Slovenska.

Často jsem zde odsuzoval gore obrázky a různou tvorbu, vyvolávající negativní emoce a za tím si stále stojím, jelikož do světa MlP jak nám je předkládán a jak jsme si ho všichni zamilovali, toto vůbec nepatří, avšak tento krok EU musím i já odsoudit.  Nepřijde mi správné upírat lidem pohled na realitu pomocí výtvarného a jiného umění, jen pro to, že by to mohlo někomu ublížit. Realita je realita, není to svět My little pony, ve kterém mnoho z nás ( včetně mně ) hledá únik právě od této kruté reality.
Lidé by měli vidět a pocítit skrze umění bolest druhých, měli by spatřit realitu aby mohli sami něco změnit, přinejmenším sami sebe a své činy.
Realitě se prostě nelze vyhýbat, vím to i já sám, nejde mávnout politickým proutkem a vymazat z povědomí lidí krutost, která se kolem nich děje, ať už jim to ubližuje a nebo ne, právě naopak, mělo by se na to upozorňovat aby i lidé, kterých se to netýká a žijí si v relativním blahobytu měli ponětí o tom, co se kolem nich děje a pocítili lítost a soucit s těmi, kteří nemají tolik štěstí jako oni. Lítost a soucit jsou pozitivní lidské vlastnosti a měly by být naopak podporovány nikoli potlačovány v srdcích lidí.

Píši to zde, protože mnoho Bronies se výtvarnému umění věnují a tak se to částečně i jich týká. Rád bych také znal váš názor na tuto věc.

S pozdravem Ajdrianpony.
Člen řádu Equestrijských rytířů.
Ve svitu měsíce klaním se tobě mocná Luno, jež chráníš náš spánek a klid.
S příchodem prvních paprsků slunce klaním se tobě mocná Celestie. Nechť teplé paprsky slunce prosvětlují naši cestu životem.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
No Pony - EU a "Nevhodné" umění - od Ajdrianpony - 18.05.2016, 12:08

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)