Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výlet do pre-FIM historie nejen pro otrlé
@Jamis: Díky za potvrzení (ve filmu jsem to nemohl nějak najít, ale prý snad byly dvě verze dabingu).

Takže jednorožku bychom měli. Asi ještě potrvá nějaký čas, než se to dostane do pravidel, slovníků či si to Google vezme za své (on ne že by z Jednorožky dělal Unicorna, on to to neakceptuje vůbec).

Ještě zjistit, kdo poprvé "zaplevelil" náš rodný jazyk pegaskou a poničkou (nebo obohatil, to záleží na úhlu pohledu). Snad jsem to nebyl já Rainbowlaugh (na 99% ne)

OT:
Copak o to, kohout od bažanta je ještě dobrý, ale co teprve samice králíka - králice, a kdysi jsem četl článek, kde "zaječátkům" říkali koťata. Spoustu těchto výrazů http://www.krizovkarsky.cz/index.php?legenda=Samec někde slyšet, tak asi budou znít divně. Technicky je i samec lvice správně "kocour". Náhradní otázka v A-Z Kvíz: Samec koroptve se také nazývá Celibátník. Ano či ne? ... co je za blbost Pinkiesmile Ne.. špatně..

Ano, měl bych správně psát klisna od jednorožce, ale rozepisování v titulcích bylo ke škodě rychlosti čtení, tak jsem si ohýbal výrazy, kde se dalo Twilightoops
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Výlet do pre-FIM historie nejen pro otrlé - od Martin - 16.02.2016, 14:56

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)