Bronies.cz
Transsexualita Mezi Bronies - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Transsexualita Mezi Bronies (/Vlakno-Transsexualita-Mezi-Bronies)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Transexualita Mezi Bronies - Luna May - 02.07.2015

Světelnou rychlostí, tedy ať jsem politicky i fandomově korektní - rychlostí duhy, se má cesta chýlí ke konci, už mi chybí jen poslední operace, po které si budu moct změnit doklady. Chtěla bych však napsat popis průběhu mé "přeměny". Jak pro sebe, tak pro kohokoliv, kdo o ní také uvažuje.

Nebudu popisovat své dětství, ale začnu od rozhodnutí - navštívit sexuologii a začít proces přeměny pohlaví. To se stalo v květnu roku 2013. Paní doktorka Fifková mě vpustila do své ordinace a posadila mě do speciální místnosti, která je vybavena co nejvřeleji, protože se její pacienti musí cítit příjemně. Když jsem se v březnu objednávala, tak jsem paní doktorce napsala email o tom, že se informace nesmí dostat na povrch kvůli mé kariéře a ona si to na naší schůzce samozřejmě nepamatovala ani proč za ní jdu. Informace o mé situaci ze mě šly na povrch velmi neochotně, protože jsem nebyla vůbec zvyklá mluvit o transsexualitě, ale dostala jsem od paní doktory menší implicitní ultimátum a zvládla jsem to Pinkiesmile. Paní doktorka mi vysvětlila proces v ČR a něco z toho pro mě bylo i nové, protože jsem měla informace jen ze zahraničí. Po této schůzce mi spadl obrovský balvan ze srdce.

Dostala jsem instrukce, abych se objednala na endokrinologii a psychologii. To jsem také obratem udělala. Dvojice lékařů Weiss a Weiss si už na mě brousili zuby Twilightsmile.

Hned druhý den jsem měla termín na endokrinologii a bylo to poprvé, co jsem měla na žádance k odběru estrogeny. Ó, jak jsem byla červená Rainbowlaugh, ale zvládla jsem to a nikdo nehnul ani brvou, jen se pan doktor ptal, jak mě má oslovovat. Zatím jsem totiž měla mužskou prezentaci.

A nastal čas druhého pana doktora, psychologa Weisse. V tuto dobu už jsem měla hormony v těle. No. Přiznám se, že to byla jedna z mých nejvíce nepříjemných situací v životě. Stále jsem neuměla mluvit o své situaci a pan doktor měl zrovna velmi mladou studentku v ordinaci na praxi a nejen otázky ohledně sexuálních fantazií před onou doktorantkou, která se na mě culila, byly velmi velkým testem. Po výslechu jsem dostala pár IQ testů, které mě naštvaly, protože pan doktor odešel a nechal mě to vrátit k okýnku pro příjem pacientů a já tak neměla bonus za rychlost vyplnění :-(.

Uběhl půl rok, co jsem každý měsíc chodila za paní doktorkou a sžívala jsem se s možnými následky mého rozhodnutí. V březnu jsem se objednala na rhinoplastiku, se kterou jsem nebyla vůbec spokojená, protože mi chirurg udělal mužský nos a nedbal na mou žádost a ukázku. Ovšem mou chybou bylo, že jsem mu neřekla o mé diagnóze. Toto byla má první operace v životě a retrospektivně musím říct, že operace nosu je nejnepříjemnější operace, kterou jsem měla - nos je v dlaze tak 14 dní, nedá se smrkat, musíte si čistit nos vatičkami a celkově je to rána pro organizmus. Brr 2x a dost :-P.

Po nepovedené operaci jsem se za 3 měsíce objednala k MUDr. Ivo Němci, chirurgovi, na jehož práci nijak nedám dopustit a doporučuji jej všude, kde jen můžu. Pan doktor mi okamžitě potom, co jsem mu řekla o mé diagnóze a záměru udělal předběžný seznam potřebných operací a společně jsme si je naplánovali do konce roku 2014.

Čekala mě re-operace nosu, rtu, štítné chrupavky, čela, čelisti a zvednutí obočí - Huzzah, the fun has been gory, ale to předbíhám a zveličuji (gory to je jen u nosu a čela).

Do Ústavu estetické medicíny jsem přišla velmi brzy ráno a sestřičce odevzdala rozbor krve a papíry z interny Čekala mě re-operace nosu a operace rtu. Bohužel mi chyběl jeden výsledek krve, tak jsem ještě musela běžet na odběr, ale to byla rychlovka a sestřička mě zavedla na pokoj, kde jsem získala spousty čtení o operaci a dostala jsem stahovací punčochy. Těsně po jejich nasazení a oblečení se do motýlku mě přepadla vizita. Hned co odešli, tak mě opět přepadla jiná sestřička a dala mi injekci na uklidnění do jedné z půlek (dost nepříjemný pocit) a já začala propadat do letargie Pinkiesmile. Po půl hodince pro mě přišli "zřízenci" a odvezli mě na sál, kde jsem dostala kanylu a upadla jsem do bezvědomí. Ten převoz na sál a pohled na sál samotný mě vždy baví a kmitající lékaře a sestřičky si vždy užívám. No až bylo po všem, tak jsem asi 2 hodiny ležela omámeně a byla jsem zabalená do obvazu. Nestalo se nic zvláštního, jen asi to, že mi při operaci natekla krev do žaludku a ten ji nemohl strávit, tak jsem ji musela vydávit. Vše poté probíhalo rutině - 2 týdny dlaha a čištění vatičkami. A jedna maličkost - operace spojené s nosem byly jediné, při kterých jsem nemohla alespoň týden pracovat. Po operaci čela jsem třeba ještě na JIPce řešila práci Twilightsmile.

Další operací bylo čelo a zvednutí obočí. To se dělá řezem na hlavě a menším "skalpem" a následnou aplikací "kalcia", obočí se pak jen povytáhne a uřízne se trošička kůže. To bylo naprosto v pohodě, jen jsem měla dren v hlavě a jeho vytáhnutí provázel velmi prapodivný pocit. Toto bylo provedeno na ÚVN v Praze.



Pro zajímavost přikládám fotku budoucího místa řezu u operace čela. 

[Obrázek: 7UXQfwL.jpg]

No a ještě jednou operací pod taktovkou pana doktora Němce bylo obroušení čelisti, které se dělá řezem vedeným zevnitř pusy a obroušením kosti. To bylo poprvé, kdy jsem zažila pocit chladné bolesti, ale nebyla to zase taková hrůza. A opět na ÚVN.

Všímáte si, že nezmiňuji, jak mě doktoři oslovovali? Samozřejmě v ženském rodě, už jsem to brala jak standard. Ten byl naneštěstí poručen panem doktorem Chrobokem z ORL, více to rozebírám dále.

Prozatímní poslední operací byla operace hlasivek a obroušení štítné chrupavky. Tu jsem měla v Hradci a propůjčím si článek, který jsem napsala pro blog jedné kamarádky. Proto jej přidávám do spoileru.


Den 1.

Dnes jsem před devátou ranní přišla na odělení ORL, kde mi přesně po hodině čekání sestřička změřila tlak a po debatě s kolegyní mě daly pokoj na mužském oddělení (M v občance) a následně mě zavedla na oddělení foniatrie, kde mě rovněž po další hodině přijali. Před jednotlivými vyšetřeními se čeká opravdu dlouho, ale není to chyba lékařů, sami dělají, co mohou.

Na foniatrii mě čekalo velmi zvláštní vyšetření, které jsem za svůj život ještě nezažila. Paní doktorka si mě posadila na židli, řekla mi, ať otevřu pusu a vypláznu jazyk, který mi poté chytla, abych jim nehýbala. Bylo to trošku nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Sranda přišla až tady. Paní doktorka mi do pusy strčila zvláštní nástroj, který připomínal kovový zubní kartáček a ten mi zastrčila co nejdále to šlo. Já mám velký dávivý reflex, ale i přes to vše, jsem to přežila a viděla poprvé v životě, jak to v mém krku vypadá.

K dalšímu vyšetření mě paní doktorka doprovodila do vedlejší vyšetřovny, kde mě posadila na hypermoderní křeslo a vytáhla sondu, což je velmi tenoučká hadička s kamerkou a světlem. Tu mi zasunula do nosu a dávala si pozor, aby nezavadila. Vůbec to nebolelo, jen jsem měla tendenci polykat sliny a to potom trošku zabolelo, ale stěží jsem si toho všimla.

Po dokončení sondáže jsme společně šly zpět a paní doktorka mi nasadila čelenku s mikrofonem a já četla, mručela, zpívala a povinně volala čím dál tím hlasitěji "Mamííí, MAMÍÍÍ!". Vše pro to, aby mi zjistila polohu mého hlasu.

To bylo ze dnešních vyšetřeních úplně vše a i když paní doktorka kroutila hlavou, že mě její kolegyně poslaly na mužské oddělení, tak mě tam odnavigovala a já se na lůžkovém dozvěděla, že Cartman ze South Parku měl pravdu, ony existují trans privilegia - dostala jsem samostatný pokoj, bohužel ne i záchod Twilightsmile.

Po 14:00 jsem se vydala za panem doktorem Chrobokem, který společně s cca 10 dalšími doktory seděl ve vyšetřovně a přísně mi vysvětloval, že doposud dělal operaci hlasivek jen u lidí, kteří mají F v občancě a je všechno za nimi. (Tady si (já Tereza) dovolím podotknout, že to není pravda Pinkiesmile
Já jsem mu ovšem vysvětlovala, že právě hlasivky tvoří velkou bariéru pro můj přechod do "full time" ženské prezentace a nemohu bez jejich operace podstoupit další kroky. Chviličku jsme společně argumentovali, až se na mě nakonec upřeně podíval a zeptal se, zda jsem srozuměna s riziky a při mé odpovědi, že ano odsouhlasil operaci. Jen doplním, pan doktor mě oslovoval v mužském rodě, ale to je asi díky mé současné prezentace, která je přinejlepším androgenní.

Den 2.

Dnes nadešel den operace a já už byla od 6 vzhůru, i když mě měli vzít v 9. No trošku nervy, ale překvapivě jenom ze zavedení kanyly, protože mám tu smůlu, že mi žilky nevydrží. No a to se také stalo, museli mi kanylu napíchnout dvakrát, ale anestezioložka byla naprosto zlatá a velmi mile mě utěšovala. Nebudu ovšem předbíhat.

V 8:45 za mnou na pokoj přiběhla sestřička a byla mile překvapena, že si nasazuji punčochy a mám připraveného andílka, protože mě volají na sál. Ach jo, tak já tedy jdu polknout prášek na uklidnění a čekám další minuty, než pro mě přijde sanitář. Doufám, že se mu tak říká Twilightsmile. Ten mě převezl na operační sál, který byl kousíček od mého pokoje a já si přelezla na operační stůl, na který mě hodné sestřičky/doktorky zafixovaly a přátelsky mě pozdravily.

Sestřička vytáhla mou pravou ruku, na kterou mi nasadila přístroj pro měření tlaku a nalepila na mé tělo elektrody pro měření tepu. Jediné, co scházelo bylo zavedení kanyly, o které jsem se už rozepsala výše.

Vše bylo připraveno k operaci a anestezioložka mi dala nadýchat se čistého kyslíku, který voní prazvláštně, a sestřičce dávala pokyny, co mi má zavést do kanyly. Po aplikování sedativa do kanyly jsem jen postřehla pana doktora Chroboka prohodit pár slov, které si už nepamatuji a upadla jsem do naprostého bezvědomí.

Na dospávacím pokoji jsem se okolo 12 hodiny probudila a začala se se žízní a prapodivným pocitem v žaludku vzpamatovávat. Ten pocit jsem již znala - nevolnost z anestezie a asi po 20 minutách jsem se trošičku vyzvracela. Sestřička mi nabídla čaj, abych se napila, ale já jsem jej ze strachu nechala nedotčený, i když jsem měla příšernou žízeň. Okolo 14 h. mě sanitář převezl na pokoj a až na něm jsem se napila mé připravené vody.

Minimálně do 15:30 jsem se ještě úplně vzpamatovávala a zvykala na prazvláštní bolest v krku, kterou jsem neznala. Trošku mi dělalo problém polykat, ale byla to nakonec jen otázka zvyku než čehokoliv jiného. Za poslední půlrok jsem vymetla několik nemocnic i soukromých klinik a v Hradci vaří nejlépe, tak jsem jídlo prostě sníst musela Twilightsmile.

Kolem večera za mnou přišla sestřička a dala mi do kanyly antibiotika, která né a né kapat, ach jo Rainbowlaugh. Naštěstí se po různém cvičení s rukou podařilo.

Den 3.

Dnes mě probudil interkom, ve kterém sestřička ohlásila "změřte si teplotu" a já poslechla a všem sestřičkám jsem jej ohlašovala pantomimou Twilightsmile. Musely ze mě mít srandu.

Po snídani si mě zavolal doktor na převaz a vytáhl mi dren, o kterém jsem vůbec nevěděla, že jej mám a poslal mě na foniatrii. Před tím, než jsem se na ní vydala, jsem přišla zpět na pokoj se napít. Tam mě přepadly sestřičky s prosbou o přestěhování na jiný pokoj, protože mají někoho infekčního, ach jo. Přišla jsem o svůj pokoj a přestěhovali mě ke dvěma třicátníkům.

Vše jsem si na novém pokoji uložila a vydala se na foniatrii, kde se mě paní doktorka zeptala proč nemluvím, když můžu. Tak jsem začala chrčivě mluvit, můj hlas zněl výše, ale příšerně zvláštně. Však nebylo se čemu divit Twilightsmile.

Na foniatrii jsem prodělala pár menším vyšetření, při kterých se paní doktorka podívala na mé hlasivky onou železnou trubičkou a já ji řekla o svém záměru zítra odejít na reverz, protože je mi už dobře a velmi špatně snáším pobyt s někým na pokoji, koho neznám a ona mi přitakala s ohledem na mou situaci.

Odešla jsem po vyšetření na svůj pokoj odložit si věci a cestou jsem si odchytila sestřičku, které jsem řekla svůj záměr opustit v sobotu nemocnici. Na pokoji jsem zůstala do oběda a těsně před jeho dojezením za mnou přišel doktor, který mi řekl, ať se za ním zastavím a probereme propuštění.

Rychle jsem dojedla oběd a šla jsem za panem doktorem do ošetřovny. Tam jsem mu vysvětlila svou situaci a on trošku skepticky řekl, že rozhodnout musí foniatrička, ale s tou jsem se už bavila Twilightsmile.

Zítra tedy jedu domů a celkový pobyt v nemocnici: 3 noci Twilightsmile.

4. dny po operaci

Výsledek je ten, že nenamáhám moc hlas, proto skoro vůbec nemluvím a dnes jsem udělala výjimku, protože jsem si vyšla s kamarádem na procházku. Zpočátku jsem měla hlas zvláštně metalický, potom mi přeskočil níže a pak zase do polohy, kterou bych nedokázala napodobit. Prostě mi lítal a stále lítá. Nemůžu tedy zatím říct, zda byla operace úspěšná. Věřím v to.

Na kontrolu bych měla jet za 4 dny, ale ještě se musím domluvit s paní doktorkou, která mi dnes nebrala telefon.

Řekla bych, že tak do dvou týdnů od operace, ale už jsem si domluvila služby hlasové pedagožky, která na mě bude dohlížet. A to je proces na několik měsíců.


Dodávám, že hlas je OK - ukázku přiložím dále v příspěvku, ale chrupavka se nepodařila a budu řešit možnou opravu s jiným panem doktorem.

Když jsem tedy zmínila operace, tak ještě budu věnovat čas tomu, jak se ke mě chová okolí. První věc - nikdy jsem nebyla "vyoutována" kolegy, přáteli ani náhodnými lidmi. A když se to lidé dozvěděli, tak jsem si vysloužila podporu či pochopení a neměla jsem vůbec problém s onou společenskou přeměnou. Češi jsou vůči těmto záležitostem apatický národ, pokud do nich někdo dlouhodobě nešťourá Twilightsmile.

A co nyní? V srpnu jdu na konzultaci ohledně poslední operace (té dole) a v září mám komisi o jejím povolením, tedy zda jsem splnila to, co jsem měla. Držte mi palce, už jen jeden krůček Twilightsmile.

Sumář:
  • Měla jsem příšerné nervy, nebylo proč
  • Operace jsou divné, ale zajímavý zážitek
  • Obojí společenská prezentace není problémem
  • "Bottom line" pro projití přeměnou pohlaví je své rozhodnutí



RE: Transexualita Mezi Bronies - Mácaman - 02.07.2015

no to je teda pekna anabaze, tak je dobře , ze uz se to blizi ke konci. Jinak vypadáš dobře.


RE: Transexualita Mezi Bronies - Luna May - 02.07.2015

Mácaman: Ha, děkuji. A bohužel to byla anabáze, ale zase jsem se skrz ní naučila spoustu o sebe i o lidech. Takže yay Twilightsmile.


RE: Transexualita Mezi Bronies - Fun1k - 04.07.2015

Jaká je poslední operace?


RE: Transexualita Mezi Bronies - Luna May - 04.07.2015

Haha, http://ts.katja.cz/Transsexualita.pdf - stránka 89 Rainbowlaugh. (47 v PDF)


RE: Transexualita Mezi Bronies - Monique - 04.07.2015

Pretty much this Rainbowlaugh

[Obrázek: z7pHu3V.gif]



RE: Transexualita Mezi Bronies - Hotaru - 09.07.2015

Tak děkuji za podporu, ačkoli jsem zakopla o malý kámen ak už se mi snad ani nechce vstát, ano opět sem píši v depresivním stavu a na to co zde píši by měl být spoiler, ale co už.

Vše se zdálo nádherné a blížící se dokonce za měsc mám psycholožku za sebou (celkově jelikžo to bylo rozděleno an dvě sezení) no tak daším úkolem bylo obědnat se na endo. kam jsem se nemohla dovolat měsíc a půl. Tak po této době kdy jsem se konečně dovolala my bylo zděleno že mne nemohou vzít vzhledem k mému bydliši, nehledě na to že mají do konce roku plně obsazeno a hned na to zavěsila. Já se stihla představit, říct že se chci obědnat chvilku mluvila mluvila pak se zeptala na bydliště mluvila mluvila a konec.

Což opět nemělo dobrý vliv na mou psychiku, no tak po půl roce respektive od listopadu minuléo roku má oět dořezané nohy. Já to vzdávám všechno. Nemám nic, můj sociální život je na bodě absolutní nuly, mám jen sama sebe, a z materiálního hlediska mám pouze repráky. nic víc. Počítač na kterém jsem jednou za čas není můj.

Přeji všem co to přečetli krásný život ne jak ten můj.


RE: Transexualita Mezi Bronies - Luna May - 09.07.2015

Hotaru, toto je opravdu jen malý kamínek na cestě - těch bude ještě spousta a překonání každého dalšího tě udělá silnější. Deprese jsou hrůzné a doporučuji si najít aktivitu, kterou je odbouráš. Pro někoho je to sport pro jiného pláč Twilightsmile.

Objednávala jsi se k Weissovi? On má sice dlouhé čekací lhůty, ale může se stát, že pacienti odpadnou a uvolní místo. Domluv se sestřičkou, že zavoláš třeba za dva týdny. Je to o komunikaci a lidé jsou ochotní, pokud se k nim zachováš přátelsky, avšak chápavě vůči jejich pozici.

Okay a pokud si řežeš nohy, tak OKAMŽITĚ PŘESTAŇ. Z psychologického pohledu se často jedná o volání po pozornosti, o kterou si jinak neumíš říct - beznadějný stav. Klíčem je uvědomění si problému a snaha o emoční distancovanost, než se to vyřeší. Není to ideální, ale funguje to. Mezi bronies máme alespoň jednoho vystudovaného psychologa, který se k tomu určitě dokáže vyjádřit lépe (že, Steppo?).

A to, že nic nemáš nic neznamená. Já budu brzy "slavit" 26. narozeniny a mám vesměs peníze, které investuji na svůj rozvoj, skříň s oblečením, pár knih a nějakou elektroniku (většinou si při stěhování nechám jen to nejpodstatnější a začínám takřka znovu). Co z toho reálně potřebuji? Pár korun na přežití, 2 sety oblečení na roční období a PC s mobilem. Celková cena pár tisíc. Život by se neměl měřit dle hmotných statků - je to nesmírně pomíjivé měřítko.

A ten základ si pořídíš za 1 - 3 měsíce práce i s placením nájmu (spolubydlení) a jídlem. Není proč propadat depresi - život vlastně není tak těžký, pokud se nezačneš bezcílně plácat ze strany na stranu.


RE: Transexualita Mezi Bronies - Hotaru - 10.07.2015

Pokud bychom vzali doslova to vysvětlení ohledně řezání nohou. Nejedná se o pozornost, zvládala jsem právě tímto od depresí utéci, i za cenu jizvy která zůstala a rok a půl o tom nikdo nevěděl. Vlastně ani netuším co jsem tam napsala.

To že jsem to sem napsala bylo volání o pomoc, jen hloupé a bezvýznamné. Jelikož doma či v okolí s nikým nepromluvím ani slovo. No tedy kromě rodiny ale že by se o něčem hovořilo se říci nedá. Takže jsem uzavřená se svými myšlenkami buďto u knížky u písniček pokud mamka není doma (které momentálně skončily na pokažený kabel).

Takže prakticky jediné co mohu dělat celé dny je přemýšlet, mohlo by se zdát že je to nudné, ba naopak ale pokud jsem přemýšlela nad čímkoli co mne mrzí nebo podobně a přijde k tomu další vrstvy tak to začíná tak jak jsem psala výše.

Ano je mi pouhých 21 už. Ale mám v některých řípadech více zkušeností než lidé jen o pár let více než je mne, znám jaké je bohatství kdy jsem měla prakticky na co jsem ukázala, a také i chudobu nebo spíše "chudobu" kdy máme co jíst a bydlet ale to je prakticky vše. Vím jaké je pracovat zadarmo, jen kvůli tomu že šéf plaí 8h denně 60kč/hodina ale musíš tám strávit 12-14 hodin nehledě cesty která trvala další 4 hodiny a za pracovní dobu od pondělí do pátku ( a výkendy pokud bylo nutno) jsem měla za měsíc počítejme čistě pracovní dny 20 hodin za den 8 a mzda za hodinu 60, 20*8*60=4 000 (až 5 000) to bylo vše Pinkiesmile. Na druhou stranu teď mám zlatou šéfovou, a dělám úplně něco jiného, kde ale naopak mne brzdí strach z lidí. No psychiatra už radši nechci vidět po roce na prášcích že si z jednoho roka života pamatuji bílou zeď, no osobě která šla matika a vše ostatní, a nenáviděla přestávky(kvůli šikaně ne kvůli tomu volnu) To bylo celkem hloupé, před nástupem puberty do mne cpaly hormonální masti kvůli lupénce.
bla bla bla .... bla. no konec na cot o vypisovat vždyť si opět stěžuji.

Co já realně potřebuji? As oproti ostatním nejsem tak náročna, stačí mi deka postal a něco k jídlu. Což je asi tak vše co mám, telefony poslední dva co jsem vlastnila jsem darovala mamce (oba měla dokud nepřestaly fungovat) o tak jsem žila bez mobilního telefonu, dnes žiji rok bez PC ze začátku peklo jelikož to byl pro mne únik. A dnes se na něj dostanu pouze pokud ho neokupuje bratr nebo na něm není mamka (a to když je v práci jelikož je její). zas až tak zlé to není mamka jen kvůli škole do men narvla přez 200tisíc (intr dojíždění strava) na úkor mých bratrů.
.........................

No do včerejška jsem si myslela že už nedokáži plakat, jelikož nekápla slza skoro 7let. Pinkiesmile Mím únikem byla euforie euforie z písniček, jak z vlastním tak od jiných interpretu a snít snít o tom že jednou budu na om festivalu ale ne dole mei diváky ale nahoře. Nebo prostě jen poslouchat. Což nemohu, ačkoli mám velká sluchátka, nemám funkční kabel (samsung konektor na female nebo male jacka který si člověk musí udělat ručně), a přez repráky také nemohu. Jelikož bratr a mamka, ale je pravda na intru se odily na ignoraci ostatních lidí a poslouchní svého. To je tak když máte něco více než repráky k PC za 3 tisíce, mají nádhernou výhodu, lehnout si na psotel pustit to na 35% a užít si masaž(tedy pokud se to tak dá říci.)

K Weissovi jsem se neoědnávala vše mám v brně, od psycholožky přez skupinu doktorku no a mělo tam být i endo. A tak nebude ale teĎ netuším kam jít jelikož penze jsou omezené. Jen abych mohla dojet k doktorce a domu codím darovat plazmu.

no vykašlat se na to. vypisovat všechno. Jsem tady a stále dýchám Pinkiesmile


RE: Transexualita Mezi Bronies - Hotsteppa - 10.07.2015

A dosť. Dávnejšie sa nám tu z psychologickej poradne stal emowhore kútik, nepotrebujeme, aby sa to znova vymklo spod kontroly. Takisto momentálne nemám energiu na to, aby som tu vypisoval siahodlhé traktáty. Takže stručne.

Hotaru, sebapoškodzovanie je vážna vec. Netrúfam si takto z fleku hodnotiť alebo niečo určovať, to nie. No nech už sú dôvody akékoľvek, skúsený psychológ / psychoterapeut dokáže pomôcť. Vyhľadaj ho, pokiaľ si tak ešte neurobila.

May, vďaka.