Bronies.cz
Auta - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Auta (/Vlakno-Auta)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Auta - Azuliana - 14.12.2014

Tak s Mr.Desolatorem se fakt jako spolujezdec jezdit nebojím i když to na té dálnici hrne jak řízená střela Rainbowlaugh

Rychlost podle mě problém není, spíš jde o zkušenosti řidiče.
Měla jsem kdysi šéfovou, která se bála úplně všeho, v obci jezdila 30, pro jistotu nepředjížděla, zmatkovala a když se lekla, tak dupla zničeho nic na brzdu nebo udělala jiný naprosto nepředvídatelný a nelogický manévr. Přiznám se, že té bych v zájmu bezpečnosti ostatních ten řidičák sebrala...


RE: Auta - Pony-Motronic - 14.12.2014

Já bych řekl, že existuje něco jako přiměřená rychlost, přičemž pro každou sestavu (řidič+vůz) vychází jiný číslo.
Musím se ale přiznat, že čím jsem starší, tím jsem opatrnější. 200km/h si už troufám opravdu jen v noci v Německu na dálnici. V ČR a SR končím tak nějak u 160. Mám řidičák 13 let, za tu dobu jsem naflákal přes půl mega, ledaccos zažil s autama od Aleka 2141 až po Maserati Quattroporte 3.2....mám rád rychlost a jezdím vcelku svižně, ale prostě mám poslední dobu větší respekt a víc si uvědomuju, co vše se může stát ve zlomku vteřiny.
U 300E-24 jsem maximálku ani nezkoušel...roztáh jsem to na asi 210 (to tam bylo rychle), pak už jsem měl strach. V techničáku je vmax 237km/h, ale pochybuju, že s tím autem pojedu někdy tak rychle.


RE: Auta - Miky - 14.12.2014

Maximálku jsem snad u ničeho nezkoušel vyjma Opla, kde jsem se na ni neúmyslně dostal. Mercedes nemá smysl hnát, u XTčka kolem 140 se začíná divně chovat přední kolo, i když těch udávaných 170 by se dalo, ale ne moc příjemně no a u R6 tak možná někde na okruhu, protože 300 za provozu je celkem o hubu. Otec mi jen vyprávěl o tom, že když na ní letěl přes 250, tak už mu i dálnice připadala úzká. Rainbowlaugh


RE: Auta - Pony-Motronic - 14.12.2014

1. Co je XT-čko? Nějakej výškovej reprák od Vify?
2. Co je R6? Řadovej šestiválec?


RE: Auta - Miky - 14.12.2014

1. Jednoválcový traktor Yamaha XT660
2. Vysněné auto Azuliany Yamaha YZF R6


RE: Auta - Martin - 15.12.2014

(13.12.2014, 11:40)Pony-Motronic Napsal(a): Definuj auto, které Tě svými možnostmi převyšuje. Rainbowlaugh

Protože bude mít na paměti, že riskovat nemá význam.

Škoda Fabia jaksi dvoutunový vlek tahat nemůžou a obecně to absolutně nejsou auta vhodný na štreky dlouhý 1500-2000km.

Asi prakticky každé auto, které má víc jak 60 kW.

To mám na paměti tak první 2-3 roky. Pak jaksi přestanu auto "šetřit", takže je lepší, když se mohu spolehnout, že alespoň jeden ze dvojice řidič-auto bude mít "rozum". Občas se stane, že má člověk den blbec, a byť si může snaži jezdit klidně a vyrovnaně, nemá záruku, že mu něco nepřelítne přes nos a neudělá nějakou hloupost.

Naštěstí jsem takovou situaci ještě nemusel a řešit, a ani nechci, takže raději mám slabší nová auta, než silná bazarová, kde by hrozilo, že bych to přehnal (když jezdíš s autem celou dobu na max. výkon, nemělo by už překvapit. Pokud máte silné auto a jezdíte celou dobu umírněně, a pak se byť jen jednou neovládnete, je malér - je fajn si otestovat schopnosti na autodromu, nebo jak to dřív dělávali kluci např. na kluzištích, ale tam máte dost prostoru a nemotají se vám tam chodci). Neříkám, že bych si možná jednou nezašel na nějakou dráhu se silnějším autem, ale ty peníze raději vyhodím za užitečnější a trvalejší věci, a vyblbnu se na počítači v NFS než abych to přenášel na silnici. Nikde není psáno, že bych dovedl jezdit i se silným autem, ale tady není na místě pokoušet věci.

Je pravda, že mini autíčka by se samozřejmě nedala použít na tahání 2t zátěže (byť v dřívějších dobách se občas mihl hrdina s malým autíčkem, za kterým táhl obří obyťák), ale když na to přijde, vyspat se v nich dá i na štrece dlouhé 4400 km Ajsmug (ostatně, když to zvládli kluci v Traboších, tak můžeme i my ostatní).

(14.12.2014, 14:47)Miky Napsal(a): Btw jak jste na tom vy? Kolik je pro vás normální cestovní rychlost?

Ve městě 50 km/h, pokud není povoleno víc a dá se to (někdy je tam napsáno 30ka, a je to vedle školy, v ostré zatáčce - tam by jel víc jak 20 jedině cvok). Zase někdy jsou na zabití ony "vesnice duchů", kdy jedete 2 minuty od značky obec ke značce konec obce, a nenarazíte ani na 1 dům, a nebo tolik oblíbené úseky mezi obytnými částmi obce, kde je 400 m silnice v poli, nikde nic a samozřejmě rychlost omezena na 50 km/h, kterou když dodržíte, tak budete zdržovat i projíždějící traktory.

Mimo obec 80-90 km/h je celkem pohodová rychlost. Jsou teda úseky, kde to není šířkou a rovností ani tak silnice, jako spíš přistávací runway, a tam by se klidně 110-120 km/h hodila, a nemohu říct, že bych vždy 90ku dodržoval.

Na našich dálnicích se bez rizika úhony stejně víc jak 130 km/h jet nedá (což je nějakých 140-145 km/h tachometrových) - velmi dobrý kostitřas je D11 HK-Praha (kromě toho, dálniční známka je dost drahá parkovací karta, a kolikrát hraničí s jistotou, že když bych jel do Prahy po staré 611, budu tam dřív než po dálnici, kde se nikdo neobtěžuje odklánět provoz před 5 km kolonou - pak zjisíte, že jste 40 minut stáli kvůli nehodě, a dalších 30 minut jste jeli třicítkou, protože kde kdo se samozřejmě musel na tu nehodu důkladně podívat).

V zahraničí paradoxně nikdo (až na pár vyjímek) přes 130 km/h moc nejezdí (zatím pro české řidiče znamená většinou déšť příkaz "jeď jako prase", na německých dálnicích směr jih-sever jedete kolikrát stovkou a jste nejrychlejší; alespoň teda tak to bylo před asi 5-6 lety, doba se mohla změnit).

(14.12.2014, 16:24)Azuliana Napsal(a): Měla jsem kdysi šéfovou, která se bála úplně všeho, v obci jezdila 30

Já dost často s oblibou říkám, že 1/3 nehod způsobuje stav vozovky (náladí, výmoly, nepřehlednost a s tím částečně související "nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky", asi jako že bycho měli čekat že na silnici první třídy se v zatáčce vynoří výmol jako prase a nebo vám z vedlejší silnice, kam není vidět, vyjede povolenou rychlostí druhé auto, protože vás taky nemělo šanci vidět), další 1/3 způsobují agresivní řidiči a zbytek ti, co jezdí zase extrémně pomalu (a jejich oblíbená výmluva: "jestli vám vadí, že vás zdržuju, měl jste jet z domu dřív" - aha, takže já budu každý den trávit zbytečně na silnici delší čas jen kvůli "neohleduplnosti" ostatních lidí? Neříkám, ať nejedou, ale ať alespoň uhnou proboha)


RE: Auta - Pony-Motronic - 15.12.2014

No když bych to měl říct na plnou hubu, pak to řeknu asi takhle: Většina řidičů v ČSSR jsou arogantní, nespolupracující a nepředvídatelní burani a nejhorší ti ve vozech jako Renault Scenic apod. :-D


RE: Auta - Azuliana - 15.12.2014

Nejhorší jsou ti, co mají na zadním skle nálepku "Baby on board"...


RE: Auta - Jerry Heartlead - 24.12.2014

Moje auto snov je Lancia Stratos HF z roku 1974. Motor je V6 2,4 litra z Ferrari Dino 246GT a má to zhruba 270 koní (poníkov?Rainbowlaugh), no niektoré verzie majú až 395 koní (tie na rallye). Prikladám aj fotku:
[Obrázek: MBJfiec.jpg]
Pre mňa je to krásne auto a mať ho doma by bolo ako stretnúť sa s princeznou CelestiouFlutterryay


RE: Auta - Pony-Motronic - 25.12.2014

Veru krásny stroj. Kde sú doby, keď Lancia vyrábala autá, čo za niečo stáli...
Potom to už šlo dolu vodou a mám pocit, že dnes už okrem malého modelu Ypsilon pre domáci trh nevyrába nič. Upravený chrysler nepriniesol úspech (ani sa tomu nečudujem)...